دموی آنلاین نرم افزار CRM

 نرم افزار آژانس های مسافرتی

راهکارها و امکانات نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) برای آژانس های مسافرتی

رقابت در گرفتن سهم بازار در صنایع گردشگری غیر قابل انکار است. به همین دلیل آژانس های مسافرتی همواره تلاش می کنند تا سهم بیشتری از این بازار را با توجه مداوم به مشتری و پرسنل به خود اختصاص دهند.
نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) به مدیران آژانس های مسافرتی کمک می کند تا علاوه بر گزارشات بروز و دقیق، مشتریان جدیدی جذب، رضایت آن ها را جلب و در راستای وفادارسازی و برندینگ آژانس قدم بردارند.
در حقیقت نرم افزار CRM درآژانس های مسافرتی علاوه بر ایجاد، کنترل و مدیریت ارتباطات درون سازمانی یک ارتباط موثر و مداوم با مشتری شکل می دهد. این ارتباط باعث شکل گیری یک رابطه متفابل و در نتیجه مزیت رقابتی آژانس می گردد.

نرم افزار CRM شامل ابزارهایی است که با خودکارسازی کارها و امور تکراری در وقت پرسنل صرفه جویی و خطاهای انسانی را کاهش می دهد. علاوه بر این نرم افزار CRM همیار شامل ابزارهایی برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی، پرونده و اسناد مشتری، دسته بندی مشتریان با معیارهای مختلف، سیستم نظرسنجی برای ارزیابی رضایتمندی مشتریان، ثبت سرنخ فروش و پیگیری های لازم برای فروش، سیستم آموزشی درون سازمانی، سیستم تیکتینگ پشتیبانی از مشتری، پورتال مشتری برای آژانس، ساخت PDF از اطلاعات مشتریان برای شناخت لیدها از نوع بیماری و … می باشد. در ادامه با برخی از امکانات نرم افزار CRM همیار آشنا خواهید شد:

برخی از قابلیت ها و امکانات نرم افزار صنایع تولیدی

ثبت درخواست ها

مدیریت اسناد

دسته بندی مشتریان

ثبت و  آرشیو اطلاعات مشتریان

خروجی PDF از کلیه اطلاعات

فرم ساز و ارتباط با سایت

گزارش ساز

ارسال SMS، ایمیل، فکس و…

مسافرت

نظرسنجی

خودکارساز کارها (گردش کار)

دفترچه متنوع قیمت

تعریف تور، لیدر و…

و…

تعریف کمپین های تبلیغاتی

اتصال به سیستم های تلفنی، حسابداری و…

ارجاع و یادآوری کارها

همین حالا نرم افزار CRM را رایگان دانلود کنید

با تکمیل فرم زیر، لینک دانلود رایگان نرم افزار CRM و آموزش های مرتبط برای شما ارسال می گردد: